Czy masz ambicję?

Czy ambicja to na pewno coś jednoznacznie dobrego? Skąd się wzięła i jak zawojowała nasze umysły na tyle, że nie kwestionujemy tego, co z nami wyprawia?
W odcinku mówię, co antyczni mędrcy mieli do powiedzenia na jej temat, pokazuję skąd się wzięła, jak na nas działa i jakie sprzeczności w sobie zawiera. Sprawdzam też, czy można mieć napęd i cele w życiu omijając pułapki maksymalizacji osiągnięć. Na deser, serwuję dalekowschodnią potrawę, która okazuje się znakomitą odtrutką na ideologię ambicji.
Partnerem odcinka jest BookBeat. Informacja dla nowych użytkowników: jeśli do 30 września zarejestrujecie się przez stronę www kodem: ZMIERZCH, dostaniecie 40h słuchania e-boków i audiobooków za darmo przez 60 dni.
Strona do rejestracji: http://bit.ly/42iOkhO
Słuchajcie i podawajcie dalej! Życie się robi lepsze, o zmierzchu.
Odcinka posłuchasz: